Estetik Diş Hekimliği

Estetik bir yüze sahip olmanın önemli bir parçası güzel görünen dişlerdir. Yüz hatları, dudak çizgisi, yanak çizgisi ve alın-yanak-gözlerle birlikte dijital gülüş tasarımı olarak çalışma yapılır.

[Estetik diş hekimliği sağlıklı, doğal dişler yaparak yüz güzelliğine katkıda bulunmayı hedefler.]

Gülüş Tasarımında Hangi Tedaviler Uygulanır?

✓Zirkonyum diş kaplama.
✓Lamina (yaprak porselen) diş kaplama.
✓E-Max Diş Kaplama.
✓Bonding.
✓Pembe estetik.
✓Diş beyazlatma.

Neden Estetik Diş Hekimliği Yaptırmalıyım?

✓Yüz estetiğini tamamlar, kişiye özgüven kazandırır.
✓Estetik diş uygulamaları, sağlıklı ve uzun ömürlüdür.
✓Diş eti rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur.
✓Çiğneme kalitesini arttırır.
✓Ağızdaki diğer dişlerin sağlığını korumaya yardımcı olur.
✓Estetik diş uygulamaları doğal ve şık görünür.

[Dijital gülüş tasarımda hataya yer yoktur. En uygun model hatasız olarak uygulanır.]

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kişinin yüz, çene ve ağız içi fotoğraflanıp videoya alınarak 3 boyutlu analizler sunan özel bilgisayar programına aktarılır. Bu programda üç boyutlu olarak gülüş tasarımı oluşturulur.

[Dijital plan oluştururken diş modelinin dudak hatları ile uyumu, yüz ve çene yapısının tasarıma etkisi değerlendirilir.]

Gülüş tasarımını dijital ortamda görmek yeterli değildir. Kesin karar mock up çalışması sonrası verilir. Ağızda yapılacak gerçek prova için dijital planlamanın modelinin çıkarılmasına mock up denir. Diş yapısı silikon kalıp yardımıyla alınır, tasarım bu modele aktarılırken mumdan dişler konur.

[Estetik diş hekimi mock up üzerinde son ayrıntılara bakar ve gerekli düzeltmeleri yapar.]

Estetik Diş Hekimliği Öncesi Sonrası

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı Nedir?
Ağız, diş ve çene bölgesindeki tüm estetik eksiklerin tedavi edilmesine gülüş tasarımı denir. [Dijital gülüş tasarımında sonucu önceden görmek mümkündür. 3 Boyutlu görüntüleme teknolojisi, özel bilgisayar programı ve mock up yöntemi sayesinde ilk önce prova yapılır. Kötü sürprize izin verilmez.]
✓Zirkonyum diş kaplama. ✓Lamina (yaprak porselen) diş kaplama. ✓E-Max Diş Kaplama. ✓Bonding. ✓Pembe estetik. ✓Diş beyazlatma.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Her tedavi kişiye özel uygulanarak yan tedavi gerekmesi durumunda fiyat değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma için telefonda bilgi ve randevu için arayınız.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Novusklinik’te %100 memnuniyet prensibi ile çalışmaktayız. Uzman ve Deneyimli Hekimlerimiz, 1. sınıf malzeme ve ekipmanlar ile Modern Diş Hekimliği perspektifiyle tedavinizi yapmaktadır. Haftanın her günü randevu alabilirsiniz.

Bilgi & Danışma

    Bilgi Almak İsterseniz
    sizi Arayalım

      Bilgi Almak İsterseniz
      sizi Arayalım