Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi

Diş Hekimliğinde Cerrahi

Bu uzmanlık alanı ağız, diş ve çene ile ilgili doğuştan gelen ya da sonradan ortaya çıkan hastalıklar, işlev eksikleri, yaralanmalar ile şekil bozukları üzerine teşhis ve cerrahi tedavileri yapar.

[Ağız, Diş ve Çene Cerrahı olmak için 11 yıllık bir eğitim gerekir. 6 Yıllık temel diş hekimliğinden sonra beş yıllık doktora programını tamamlayan diş hekimleri Çene Cerrahı olur.]

Neden Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi Yaptırmalıyım?

✓En basit tedavide bile ortaya çıkabilecek komplikasyonlar baştan önlenmiş olur.
✓Cerrahi işlemlerin getirdiği riskler ve komplikasyonlar kontrol altında olur.
✓Ağız ve diş sağlığını bir bütün olarak ele alan cerrahın yaptığı tedavi daha konforlu ve kalıcı olur.

[Ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanlık eğitimi sırasında diş hekimleri, diğer hastanelerde genel cerrahi, yoğun bakım, genel anestezi, KBB (kulak, burun, boğaz) gibi alanlarda yaklaşık bir yıl boyunca uyum programına katılır ve uzmanlıklarını pekiştirir.]

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi Öncesi Sonrası

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hangi Tedavileri Yapar?
✓İmplant tedavisi. ✓Sinüs lifting tedavisi. ✓Greft (kemik tozu) tedavisi. ✓Protez öncesi cerrahi düzenleme. ✓Komplikasyonlu diş çekimi. ✓20 Yaş Dişi (gömülü diş) çekimi. ✓Diş kökü apikal rezeksiyonu.
✓Çene kırığı tedavisi. ✓Çene eklemi rahatsızlıkları. ✓Çene kisti tedavisi. ✓Çene tümörü tedavisi. ✓Ağız içi prekanseröz lezyonların tedavisi. ✓Ağız yaraları ve hastalıklarının tedavisi. ✓Ortognatik cerrahi tedavisi. ✓Genel anestezi ve sedasyon altında tedavi.
Ağız, diş ve çene cerrahı, diş hekimliğinde en uzman kişi olduğu için her türlü tedaviyi yapabilir ancak özellikle cerrahi tedaviler sadece cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir.
Her tedavi kişiye özel uygulanarak yan tedavi gerekmesi durumunda fiyat değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma için telefonda bilgi ve randevu için arayınız.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Novusklinik’te %100 memnuniyet prensibi ile çalışmaktayız. Uzman ve Deneyimli Hekimlerimiz, 1. sınıf malzeme ve ekipmanlar ile Modern Diş Hekimliği perspektifiyle tedavinizi yapmaktadır. Haftanın her günü randevu alabilirsiniz.

Bilgi & Danışma

    Bilgi Almak İsterseniz
    sizi Arayalım

      Bilgi Almak İsterseniz
      sizi Arayalım