Bonding

Estetik Ön Diş Dolgusu

Bonding, estetik ön diş dolgusu işlemidir. Diş estetiği sağlamanın ve dişe doğal işlevini kazandırmanın en hızlı ve en ekonomik tekniğidir. Diş kaplaması yapmadan kompozit dolgu / beyaz dolgu ile ayrık diş tedavisi ya da ön diş tedavisi yapılır. Ekonomik ve hızlı diş dolgu çözümüdür

[Bonding uygulamasında dişin yüzeyi aşındırılmaz, diş kaplaması yapma gereksinimi yoktur.]

Bonding Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

✓Diş kırıklarını tedavi ettirmesi gerekenler.
✓Tedavisi yapılmış çürüklerin estetik açıdan iyileştirilmesini isteyenler.
✓Dişler arasındaki boşluğun kapatılmasını talep edenler.
✓Küçük çaplı diş uzatma gereksinimine ihtiyaç duyanlar.

 

 

Neden Bonding Yaptırmalıyım?

✓Hızlı bir tedavidir.
✓Doğal dişleri aşındırmaya gerek duyulmaz.
✓Diş kaplaması yapılmasına gerek kalmaz.
✓Diş estetiği tedavilerinde maliyeti en düşük işlemdir.

Bonding Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

48 saat boyunca leke oluşumuna karşı çay, kahve alımı azaltılmalıdır. Bonding tedavisinin kalıcılık süresini uzatmak için kuruyemişlerin kabuklarının diş ile kırılmaması gerekir.

Bonding Öncesi Sonrası

Bonding Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bonding Ne Kadar Sürede Tamamlanır?
Sadece bir dişe yapılacak bonding 30 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır.
Bonding işleminde beyaz dolgu diye bilinen kompozit dolgular kullanılır. Kompozit dolgular son derece dayanıklı ve estetiktir. Novus Klinik’te “nanoseramik kompozit dolgu” kullanılmaktadır.
Dolgunun içine nano teknoloji ile eklenmiş mikro seramik parçaları sayesinde hem dayanıklılık hem de estetik açıdan klasik dolgulara göre çok daha üstün özellikler elde edilmiştir.
48 saat boyunca leke oluşumuna karşı çay, kahve alımı azaltılmalıdır. Bonding tedavisinin kalıcılık süresini uzatmak için kuruyemişlerin kabuklarının diş ile kırılmaması gerekir.
✓Hızlı bir tedavidir. ✓Doğal dişleri aşındırmaya gerek duyulmaz. ✓Diş kaplaması yapılmasına gerek kalmaz. ✓Diş estetiği tedavilerinde maliyeti en düşük işlemdir.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bilgi & Danışma

    Bilgi Almak İsterseniz
    sizi Arayalım

      Bilgi Almak İsterseniz
      sizi Arayalım