Diş Beyazlatma

Lazer Diş Beyazlatma

Rengi koyulaşan dişler, özel jeller ve solüsyonlar yardımıyla doğal beyazlığına kavuşturulabilir. Lazerli diş beyazlatma özel kimyasallarla 1,5 saatte tamamlanır. Dişlerin beyazlaması 1 aya kadar devam eder ve tam etki 1 ay sonunda belli olur.

[Bu operasyon sırasında lazer teknolojisinden faydalanılır. Beyazlatma materyalleri, diş yüzeyi üzerinde lazer tarafından aktif duruma geçirilir.]

Neden Diş Beyazlatma Yaptırmalıyım?

✓Diş beyazlatma ile hızlı şekilde estetik görünüm elde edilebilir.
✓Dişlere doğal parlaklığını kazandıran sağlıklı bir tedavidir.
✓Gülüş estetiğini arttıran ve kişiye özgüven veren bir işlemdir.
✓Beyazlatma aslında ağız ve diş sağlığı için hızlı bir check-up şeklidir.

[Beyazlatma işleminin istenen sonuca ulaşması için dişlerde tedavi gerektiren diğer işlemler tamamlanır. Varsa diş eti rahatsızlıkları tedavi edilir, diş taşı temizlenir.]

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı mıdır?

Diş beyazlatmanın etkisi 6 aydan 2 yıla kadar sürer. Çay, kahve, sigara, tütün mamulleri ve alkol alışkanlığına bağlı olarak süre değişebilir.

Beyazlatma Tedavisinde Dişlerim Zarar Görür mü?

Diş hekimi tarafından yapılan profesyonel diş beyazlatmanın bir zararı olmaz. İlk 24 saat içinde dişlerde hafif hassasiyet yaşanması normaldir.

[Sanal marketlerde satışı yapılan hazır beyazlatma kitlerinin kullanımı risklidir. Sağlığınız için bu hazır kitlerden uzak durmanızı öneriyoruz.]

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Başarılı Olur?

Diş hekiminin gerçekleştirdiği beyazlatma tedavisinde diş rengi 8 ila 10 tona kadar açılabilir. Evde diş beyazlatma işleminde ise sonuç kişiye bağlıdır.

Diş Beyazlatma Öncesi Sonrası

Diş Beyazlatma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Biyolojik Diş Beyazlatma
Birçok diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en yenisi ise ‘Biyolojik Diş Beyazlatma’. En etkin ve en yeni nano-teknoloji formülasyona sahip diş beyazlatma sistemi olan Biyolojik Diş Beyazlatma, en basitten en karmaşık vakaya kadar farklı diş renklenmelerine karşı etkin bir beyazlatma sunar. Normal renklenmeler yanında, tetrasiklin vakaları da dâhil her türlü diş beyazlatmayı en uygun maliyetle yapmanıza imkân sağlar. Bu yöntemin en önemli avantajı ise diş beyazlatma işleminde dişlerde hassasiyet ve aşınma oluşmaz. Ayrıca kısa sürede bu işlemlerde doğal bir beyazlatmaya kavuşursunuz. Etkisini uzun süre korur.
Aslında diş rengindeki değişimi tetikleyen olaylar fetüs döneminde başlar. Hamilelik döneminde annenin kullandığı antibiyotikler ile kişinin bebeklik döneminde kullandığı antibiyotikler renk değişime neden olan ilk etmenlerdir. Ardından zamana bağlı etmenler devreye girer: Diş hijyeninin yetersiz yapılması, kahve/çay/sigara/tütün mamulleri/alkol tüketimi, dişi kurtarmak için yapılan kanal tedavisi gibi.
Diş beyazlatma işlemini evde kendisi yapmayı tercih edenler diş hekimine muayene olmak zorundadır. Evde uygulanacak seansları planlayan diş hekimi kişiye özel şeffaf plak üretir. Şeffaf plağa sürülen jel ile evde beyazlatma seansları gerçekleştirilir. Evde yapılan diş beyazlatma 1 ila 2 hafta sürer. Evde diş beyazlatmanın riskleri vardır. Hatalı uygulamada istenen sonuç alınamaz. Şeffaf plağın dişlere yanlış yerleştirilmesi halinde dişeti zarar görebilir.”
İki yöntem vardır. Profesyonel ve daha hızlı olan diş beyazlatma, klinik ortamda diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Buna office bleaching denir. Diğer yöntem ise evde yapılır. Buna ise home bleaching denir.
Jel ve solüsyondan etkilenmemesi için diş etleri koruyucu ile örtülür. Dişlere sürülen özel beyazlatma jeli lazer ile aktive edilir. Diş hekimi tarafından klinikte yapılan beyazlatma tedavisi 1 saatte tamamlanır.
Tek dişe beyazlatma işlemini diş hekimi yapabilir. Tek diş beyazlatma özellikle kanal tedavisi sırasında canlı dokusu alınan rengini kaybetmiş dişe uygulanır. Dişteki dolgu sökülerek diş boşluğuna beyazlatma jeli sürülür. Geçici dolgu ile kapatılan diş, beyazlayana kadar yaklaşık üç gün boyunca işlem tekrar edilir.

Bilgi & Danışma

    Bilgi Almak İsterseniz
    sizi Arayalım

      Bilgi Almak İsterseniz
      sizi Arayalım