KANAL TEDAVİSİ

Doğal Dişi Kurtarmak

Kanal tedavisi, dişin zarar görmüş iç kısmının çıkarılıp temizlendikten sonra yeniden doldurularak kapatılmasıdır.

[Ciddi derecede hasar görmüş veya iltihaplanmış diş, kanal tedavisi sayesinde çekilmekten kurtarılabilir.]

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Kanal tedavisi planlanan dişte enfeksiyon yoksa işlem tek seansta bitirilir. Enfeksiyon bulunan durumlarda önce bu tedavi edilir ve işlem iki seansta tamamlanır.

Neden KANAL TEDAVİSİ Yaptırmalıyım?

 • Zamanında müdahale ile doğal dişinizi kurtarır
 • Enfeksiyon yoksa tek seansta diş sağlığınızı geri kazanırsınız
 • Diğer dişlerin ve çene kemiğinin zarar görmesini önler
 • Tedavi sırasında ağrı ve acı gibi bir sorun yaşamazsınız
 • Yeme içme hassasiyeti biter
 • Diş kaybını önler

X Kanal tedavisi çürüğün temizlenerek durdurulmasıdır. Ağız bakımı yapılmazsa tekrar diş çürümesi olabilir. Kanal tedavisinden sonra diş fırçalaması ve gargara kullanılmaya devam edilmelidir.

Endodontide Beyaz Dolgu

Endodonti işleminden sonra beyaz dolgu (kompozit dolgu) ve diş içi destekleyiciler ile diş içi kapatılır. Doğal görünümlü üst diş için beyaz dolgu kullanılarak çiğneme bölgesi tekrar yapılır. Çürük diş tedavisi dişi çekmeden tamamlanır

Kanal Tedavisi mi Diş Çekimi mi Yapılmalı?

Kanal tedavisi doğal dişi korumak için yapılır. Diş tedavisi yapılması gerektiğinde dişi çekmek çözüm olmayabilir. Sonradan üzerine bonding – diş köprüsü ya da implant yapılmalıdır.

Çürük diş tedavisinde diş kökü sağlamsa hassasiyet ve soğuk sıcak hissini bitirmek için kanal tedavisi yapılarak sinirler alınır. Üzeri diş dolgusuyla kapatılarak endodonti tedavisi tamamlanır.

Kanal Tedavisi Fiyatları (Endodonti Fiyatları)

Özel diş polikliniğinde kanal tedavisi fiyatları uzman diş hekiminin tecrübesi ve işlem komplikasyonu ile belirlenir. Ön diş / arka diş olarak ayrım yapılmaz, endodonti uzmanı incelemelidir. Endodonti tedavisi öncesi panoramik röntgen çekilerek tedavi belirlenir. 2024 yılı fiyatları için Novusklinik özel diş kliniğiyle Whatsapp ve telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Kartal ve Kadıköy şubelerinden randevu alabilirsiniz.

KANAL TEDAVİSİ Öncesi Sonrası

KANAL TEDAVİSİ Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kanal Tedavisi Zamanında Yapılmazsa Ne Olur?
Genellikle şiddetli diş ağrısı yaşanır. Diş içinde oluşan enfeksiyonun ilerleyerek çene kemiğine yayılma ihtimali ortaya çıkar. Hem tedavi edilmeyen diş hem de çevresindeki dişler çekilmek zorunda kalabilir.
Az hasarlı ön dişlere yapılan kanal tedavisinin ardından estetik dolgu ile tedavi bitirilebilir. Arka dişlerde ise çoğunlukla kuron uygulaması yapılır. Kuron, diş şeklini alan kaplamadır.
Kanal tedavisi, lokal anestezi ile yani diş uyuşturularak yapılır. Acı, ağrı ve sızı olmaz.
✓Zamanında müdahale ile doğal dişinizi kurtarır. ✓Enfeksiyon yoksa tek seansta diş sağlığınızı geri kazanırsınız. ✓Diğer dişlerin ve çene kemiğinin zarar görmesini önler. ✓Tedavi sırasında ağrı ve acı gibi bir sorun yaşamazsınız.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Novusklinik’te %100 memnuniyet prensibi ile çalışmaktayız. Uzman ve Deneyimli Hekimlerimiz, 1. sınıf malzeme ve ekipmanlar ile Modern Diş Hekimliği perspektifiyle tedavinizi yapmaktadır. Haftanın her günü randevu alabilirsiniz.

Bilgi & Danışma

  Bilgi Almak İsterseniz
  sizi Arayalım

   Bilgi Almak İsterseniz
   sizi Arayalım