Pembe Estetik

Kimler Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik) Yaptırabilir?

✓Gülümserken diş etleri normalden fazla görünenler.
✓Diş ile uyumsuz duran diş eti çizgisine sahip olanlar.
✓Dijital gülüş tasarımı ile diş estetiğini arttırmak isteyenler.

[Pembe estetik yapılmadan önce iltihap, kanama, ağrı gibi şikayetler varsa önce bunlar tedavi edilmelidir.]

Neden Pembe Estetik Yaptırmalıyım?

✓Diş ve diş eti uyumu ile estetik görünüm sağlanır.
✓Daha güzel bir gülüş elde edilir.
✓Sağlıklı diş eti yapısı ileride oluşabilecek sorunları önler.

Gingivektomi Tedavisi

Diş eti uzunluğunun lazer ile kısaltılması, fazlalığının giderilmesi işlemine gingivektomi denir. Gingivektomi, diş etinin ön plana çıkmasından kaynaklı estetik sorunu gidermek için yapılır. Diş yapısına oranla fazla alan kaplayan diş etleri ağız hijyeni açısından da sorun yaratır. Fazlalık durumundaki diş etleri arsına gizlenebilen gıda artıkları bakteri oluşumuna neden olabilir.

Kron Boyu Uzatma Tedavisi

Dişin kron adını verilen üst kısmının diş eti hattının altına indiği durumlarda yapılan bir işlemdir. Kron boyu uzatma işlemi öncelikli olarak, kök dokusu sağlam bir dişi onarmanın bir yoludur. Kronun görünür olması diş estetiği açısından avantaj sağlar.

[Pembe estetik yapılırken bazen bir tedavi kaliteli bir gülüş için yeterli olabilirken bazen birden fazla tedaviye ihtiyaç duyulabilir.]

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği ve sağlığı için yapılan 4 yaygın işlem vardır: rejeneratif, gingivoplasti, gingivektomi ve kron boyu uzatma.

Rejeneratif Tedavi

Özellikle iltihabi rahatsızlıklar nedeniyle sağlığını yitirmiş diş etine uygulanan bir tedavidir. İltihabi diş eti dokusu temizlenir, yeni doku oluşumu için ilaç ve doku uyarıcı protein destekleri kullanılır.

Gingivoplasti Tedavisi

Diş etinin lazer ile şekillendirilmesi işlemine gingivoplasti denir. Simetri sağlamaya yönelik bir opresyon olan gingivoplasti ile estetik gülüş kalitesini artırmak, gülüş sırasında dişlerin ön plana çıkmasını sağlamak amaçlanır.

Pembe Estetik Öncesi Sonrası

Pembe Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Pembe Estetiğin Avantajları Nelerdir?
✓Diş ve diş eti uyumu ile estetik görünüm sağlanır. ✓Daha güzel bir gülüş elde edilir. ✓Sağlıklı diş eti yapısı ileride oluşabilecek sorunları önler.
Diş eti estetiği lokal anestezi ile yapılır. Canınız yanmaz.
Sağlıklı ve estetik diş etinin açık pembemsi renkte olması, dişe ve kemik dokusuna sıkı tutunması gerekir. [Diş etinin genel sağlık durumunun ve dişlerle estetik uyumunun iyileştirilmesi işlemlerine “pembe estetik” denir.]
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Novusklinik’te %95 üzeri memnuniyet ile çalışmaktayız. 1. sınıf malzeme ve ekipmanlar ile Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde randevu alabilirsiniz.
Novusklinik Kadıköy ve Kartal Diş Kliniklerinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18:00 saatlerinde tüm hekimleri ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir. Nöbetçi hekimler ve akşam diş randevusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bilgi & Danışma

    Bilgi Almak İsterseniz
    sizi Arayalım

      Bilgi Almak İsterseniz
      sizi Arayalım